Kdo stojí za WordPress na míru?

Kdo stojí za webovou stránkou WordPress na míru? Jmenuji se David Kutnohorský a jsem Web Designer na volné noze. Tvorba webových stránek je moje vášeň už řadu let, i když je mi teprve 21.

Zároveň bych tímto chtěl poděkovat své profesorce informatiky, která byla velkou podporou v době mého studia na gymnáziu a vždy mi ráda pomohla. A právě díky ni jsem se mohl svému koníčku intenzivně věnovat – často na úkor právě hodin informatiky.

Jak jsem se k tomu všemu dostal? 

Tahle závislost se poprvé rozjela – když si matně vzpomínám – v roce 2013. Hra Minecraft byla relativně novinka, stále ve své Beta verzi a já si s kamarády vytvořil svůj vlastní server. Dříve nebo později jsme se chtěli tomuto projektu začít pořádně věnovat, a tak jsem se dostal k WordPressu. Bylo mi 15, zkušenosti s tvorbou webových stránek jsem měl minimální a tak jsem začal hledat co a jak a učit se. Tak vznikl můj úplně první projekt DaCrafter. Dnes už neexistující web sloužil primárně jako blog o různých změnách a aktualizacích pro naši malou komunitu. 

Má povaha na sebe nenechala moc dlouho čekat a já chtěl z malé komunity udělat větší, a tak jsem se dostal k optimalizaci pro vyhledávače a k sociálním sítím. Facebook jsem samozřejmě měl, ale svoji stránku, kterou bych spravoval, to vůbec. Dnes už si nepamatuju jak úspěšné moje počínání vlastně bylo, ale server byl nečekaný úspěch. 


Postupem času jsem se začal ve všech oblastech zdokonalovat a všechno to na sebe tak nějak navazovalo. Potřeboval jsem web, naučil jsem se jak na to. Potřeboval jsem na ten web přivést návštěvníky, tak jsem se naučil jak webové stránky optimalizovat. Copywriting šel ruku v ruce s tím vším, protože samozřejmě “Lorem Ipsum” v šablonách neměl kdo jiný nahradit. 

No a dnes se z této vášně stalo povolání, za které jsem každý den vděčný. Vytvořil jsem svůj web WordPress na míru, na kterém své služby nabízím. A jelikož tento web slouží i jako moje osobní prezentace, píšu zde blog, kde sdílím své zkušenosti.