Tvorba webových stránek pro WordPress

Proč se vyplatí zaplatit si WordPress profesionála pro tvorbu svého webu?

Tvorba webových stránek pro WordPress může vypadat jako hračka, tak proč byste měli tvorbu nového webu svěřit do rukou odborníka? Poradím Vám, jak se vyhnout zbytečným nákladům a na co si dát při výběru WordPress vývojáře pozor.

1. WordPress vývojář vytvoří web rychleji a kvalitně

Přiznejme si to, na internetu je nepřeberné množství návodů, jak vytvořit webovou stránku. Ještě větší je výběr šablon a pluginů pro Váš web. I přes to, že WordPress má relativně jednoduchý interface a dá se s ním snadno naučit, WordPress vývojář má všechny potřebné nástroje a zdroje po ruce.

Do stavby domu byste se po shlédnutí pár návodů na YouTube také nepustili. To samé platí pro tvorbu webových stránek, které je třeba stavět kvalitně už od základu.

2. Tvorba webových stránek ze šablon není jen tak

Sám používám již vytvořené WordPress šablony a vůbec se za to nestydím. Proč? Vím, že mi stačí základ toho, co daná WordPress šablona nabízí a zbytek si upravím sám. Takto dokážu klidně vytvořit web kompletně na míru, podle zadání grafika.

Váš web nemusí být nijak náročný, ale vždy se najde něco, s čím tvůrce šablony nepočítal a pokud nerozumíte aspoň trochu HTML a CSS, jste ztraceni. Musíte se potom spokojit s něčím, co třeba vůbec nechcete.

3. Tvorba webových stránek se nedá naučit za týden

Mnoho klientů to nechce slyšet, ale za kvalitu se platí. I přes mnohaleté zkušenosti se každý den naučím něco nového. Jak se to projeví při tvorbě webu? Vím jaké funkce a pluginy se hodí pro jaký typ webu a jak budou fungovat dohromady.

Mám obrovskou knihovnu zdrojů, ze kterých můžu čerpat. Vím kde najít kvalitní fotografie pro Váš web, pokud zrovna nemáte po ruce fotografa. Texty, které píšu jsou optimalizované pro klíčová slova. Umím vytvořit design, který návštěvníky zaujme a vím co na daném typu webové stránky nesmí chybět.

4. Tvorba optimalizovaných webových stránek je nutnost

Optimalizace pro vyhledávače je nedílnou součástí webové stránky. WordPress web vytvořím tak, aby byl “SEO friendly”, a tak ho Google robot mohl snadno projít a zjistit o čem vlastně je.

Pokud je Vaše webová stránka už od začátku špatně strukturovaná, klíčová slova Vás nezachrání. Kvalitní web = kvalitní SEO a organické vyhledávání je stále největším zdrojem návštěvnosti.

5. Tvorba profesionálních webových stránek Vám ušetří peníze

Někdy levná webová stránka nemusí být v konečném výsledku levná. I když si WordPress profík za svou práci nechá dobře zaplatit, vyhnete se tím zbytečným komplikacím do budoucna.

Pokud se někdy pozastavujete nad tím, proč po Vás chce vývojář šílené peníze za 30 minut práce, pamatujte. Neplatíte jen za těch 30 minut jeho času, platíte za celou řadu zkušeností a znalostí, díky kterým byl schopný daný úkol za těch 30 minut zvládnout.

Stále hledáte WordPress profíka na tvorbu svého webu?

Rád vytvořím profesionální WordPress stránku i Vám, tak mě neváhejte kontaktovat.

Závěr

Jak sami vidíte, tvorba webových stránek se zdá jednoduchá jen na povrchu. Jakmile se ponoříte do hloubky, zjistíte, že jeden návod rozhodně stačit nebude. Dříve nebo později budete zatopeni informacemi ze všech stran a nebudete vědět, kam skočit dříve.

Pro příklad shrnu všechny předchozí důvody. Když bude web špatně vytvořený a šablona nebude podporovat funkce, které najednou chcete přidat, nezbývá než prakticky vytvořit novou stránku. Tím se Vaše náklady zdvojnásobily.

Jen za nastavení SEO pluginu a základní on-page optimalizaci zaplatíte pár tisíc korun. To samé platí pro zrychlení webu.

Co se může stát v tom nejhorším případě? Mnoha klientům se stalo, že při tvorbě webu byly použity “Pro” verze pluginů nebo šablon z pirátských stránek. Než se zákazník stihl rozkoukat, jeho nová webová stránka byla zavirovaná a naprosto nepoužitelná. Kolik stojí odvirování webu? Třeba 4 tisíce korun.

V konečném výsledku web za 2 000 korun vyšel na 10 tisíc korun. Teď už i nabídka za trojnásobek původní ceny vypadá levně. Z toho důvodu se vyplatí zaplatit si WordPress profíka, který web udělá pořádně.